FEL

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Rozgonyi Úti Általános Iskola

OM-037504, 8800 Nagykanizsa Rozgonyi u. 25. Tel.:+36/30/402-4589

A Sulipóló évről évre egy érdekes kezdeményezés, ahol nem egyesületi, hanem iskolai csapatok küzdenek egymás ellen. A területi selejtezők győztesei jutnak az országos döntőre, ahol általában azok a sporttagozatos iskolák szerepelnek eredményesen, ahol vízilabdás osztályokat indítanak. Ezekben az iskolákban órarend szerint heti 2–5 alkalommal 1. osztálytól fogva úszni, majd vízilabdázni tanulnak a gyerekek. Amikor 2013-ban elindult az iskolában a „vízilabda előkészítő szakkör”, akkor az volt az egyik cél, hogy minél több gyermek ismerkedjen meg a vízilabda alapjaival, kapcsolódjanak be a Kanizsa VSE munkájába. A mostani 4. osztályokból 24 tanuló kezdett 1. osztályban úszni tanulni, közülük 13-an lettek igazolt vízilabdázók, ebben a bajnoki szezonban 9-en játszottak vízilabda bajnokságokban. A másik cél az volt, hogy 4. osztályra a Rozgonyi nyerje a városi Sulipólót, mi képviselhessük a várost az országos döntőben. Ez teljesült, ezért a következő évekre már magasabb mércét is állíthatunk!