FEL

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Rozgonyi Úti Általános Iskola

OM-037504, 8800 Nagykanizsa Rozgonyi u. 25. Tel.:+36/30/402-4589

Iskolánk aktuális hetedikesei hatodik alkalommal vehettek részt a Határtalanul! pályázati program keretében olyan kiránduláson, amelynek célja a határainkon túli magyarlakta területek meglátogatása volt. Ezúttal a három erdélyi és két délvidéki út után Kárpátalja (Ukrajna) volt az úticél - egy alapos előkészítő foglalkozás után. Az ötnapos kirándulás alkalmával szálláshelyünkül a Nagydobronyi Református Líceum kollégiumát választottuk. Így az elmúlt évektől eltérően nem csak egy néhány órás látogatást tettünk egy kiválasztott külhoni iskolában, hanem hétfő estétől péntek reggelig közöttük éltünk. Ez az újdonság nagy élményt jelentett mindnyájunknak! A mindvégig szomorkás, esős idő sem szegte csapatunk kedvét, érdeklődéssel, nyitott szívvel látogattuk meg a különböző fontos helyszíneket. A rengeteg új és felidézett régi információ nagyban gazdagította diákjaink történelmi, földrajzi, irodalmi, kulturális ismereteit általában is a magyarságról és a velü(n)k együtt élő bizonyos népcsoportokról. A gyerekek nem pusztán passzív befogadói voltak egy klasszikus "idegenvezetős" kirándulásnak, de aktívan részt is vettek abban: verseket, különböző szövegeket olvastak fel, munkafüzet feladatait oldották meg, s egy (egyelőre) képzeletbeli rozgonyis újság munkatársaiként interjúkat is készítettek dobronyi diáktársaikkal. De szerepelt a programban focimeccs helyi barátainkkal, számtalan nemzetiszínű szalag elhelyezése fontos helyszíneken, s nem utolsó sorban folyamatos küzdelem a közlekedésre csak mérsékelten alkalmas közúthálózattal. Főbb állomásaink a következők voltak: Nagydobrony, Beregvár, Szolyva, Vereckei-hágó, Felsőgereben, Munkács, Huszt, Kőrösös (Nárciszok-völgye), Csetfalva, Tiszaújlak, Beregszász.

"Közös fotó" II. Rákóczi Ferenccel és Zrínyi Ilonával a munkácsi várban:

22

További fotók a Galériában >>>

Rövid útifilmünk ITT>>> tekinthető meg.